s1
s2
s3

O Kancelarii

Mecenas Przemysław Jan Bloch przyjechał do Stanów Zjednoczonych, wraz z rodziną, jako kilkunastoletni chłopiec. To pozwoliło mu skorzystać z tego najlepszego, czego obie jego ojczyzny, Polska i USA, mogły mu zaoferować. Posługując się biegle językiem polskim, obeznany w polskiej literaturze i historii Polski, szybko poznał język angielski i zabłysnął w nowej amerykańskiej rzeczywistości. Kończąc w 1988 roku Grover Cleveland High School na Ridgewood, otrzymał nowojorski dyplom “Regents with Merit”, uzyskując trzecie miejsce na swym roczniku i honor zaprzysięgania całej klasy promocyjnej.

W roku 1992, mec. Bloch ukończył Nauki Polityczne na nowojorskim Hunter College z tytułem bakałarza, dyplomem “Cum Laude” i “Departamental Honors”. Podczas swych studiów, które przypadły na fascynujący okres upadku komunizmu w Polsce, miał okazję poznać i uczyć się od takich nauczycieli jak Zbigniew Brzeziński, Krzysztof Skubiszewski czy wielu najlepszych analityków z sąsiadującej z Hunter College, Council on Foreign Relations.

W roku 1997, mec. Bloch uzyskał doktorat z prawa na Brooklyn Law School, jednej z bardziej ekskluzywnych uczelni prawniczych w Nowym Jorku. To dało mu prawo zasiadać do nowojorskiego egzaminu licencyjnego, który zdał za pierwszym podejściem, w lipcu 1997 roku. Mec. Bloch wpisany został na listę nowojorskich adwokatów w lutym 1998 roku i od tego czasu prowadzi prywatną praktykę adwokacką, specjalizując się w prawie imigracyjnym. Posiada również specjalne uprawnienia do reprezentowania wszelkich osób fizycznych i prawnych przed Urzędem Celnym a także w federalnym Sądzie Handlu Międzynarodowego i Sądzie Podatkowym. Jest również członkiem adwokatury federalnych sądów: U.S. Eastern, Southern i Northern District Court, a także U.S. Court of Appeals for the Second Circuit.

Decyzja o specjalizacji w sprawach imigracyjnych podyktowana została w dużym stopniu przez chęć niesienia pomocy Rodakom na obczyźnie, jego wielką wewnętrzną potrzebą walki z bezduszną biurokracją amerykańską i wypływała także z faktu jego wieloletniej pracy dla charytatywnych organizacji pro-imigracyjnych, podczas swych studiów. W latach 1992-1998, przed otwarciem swej prywatnej kancelarii, mec. Bloch był doradcą prawnym przy Nowojorskiej Gorącej Linii Imigracyjnej, gdzie miał okazję udzielić porad tysiącom obcokrajowców z całego świata, w tym setkom Polaków. Za jego bezinteresowność, ofiarność i pomoc, nowojorski dziennik “New York Newsday” mianował mecenasa Blocha “Nowojorczykiem Dnia”.

Od 1998 roku do niedawna, w nowojorskim “Super Expresie”, ukazywała się co-tygodniowa kolumna prawna mecenasa, “Kto pyta, nie błądzi”, ciesząca się wielką popularnością wsród czytelników SE. Jest on również autorem setek artykułów na tematy prawa amerykańskiego, które drukowane były w prasie polonijnej. Jego wypowiedzi zamieszczane były wielokrotnie przez Polską Agencję Prasową, a wygrane przez niego federalne sprawy sądowe, cytowane są jako precedensy w amerykańskiej literaturze fachowej. Mecenas Bloch jest również aktywnym członkiem Lawyers' Committee for Cultural Heritage Preservation (LCCHP) i American Constitution Society for Law and Policy (ACS).