Świetna wiadomość!

Przy okazji dyskusji o reformie imigracyjnej wiele mówiło się o zrównaniu w prawie imigracyjnym czyli parytecie, stałych rezydentów USA z obywatelami amerykańskimi. Na razie parytet ten jest częścią niedawno przegłosowanej senackiej ustawy S. 744. Izba Reprezentantów nie wypowiedziała się jeszcze na ten temat. Ale do akcji przystąpił już Departament Stanu.

 

W sierpniowym Biuletynie Wizowym, po raz pierwszy od wielu, wielu lat, wizy imigracyjne w drugiej preferencji A, czyli małżonków i nieletnich dzieci stałych rezydentów, będą dostępne na bieżąco. W praktyce oznacza to natychmiastową możliwość złożenia wniosku o "Adjustment of Status" dla tych sponsorowanych, którzy przebywają czasowo w USA. Muszą oni jednakże spełniać inne warunki prawne, głównie posiadać legalny status i nie pracować nielegalnie w USA, w czym różnią się od najbliższych członków rodziny obywateli amerykańskich, którzy te wykroczenia imigracyjne mają przebaczone automatycznie.

 

Osoby sponsorowane w preferencji 2A i przebywające za granicą, mogą wkrótce spodziewać się korespondencji od National Visa Center, w celu uzupełnienia wniosków i opłat wizowych, w przygotowaniu do rozmowy kwalifikacyjnej w konsulacie amerykańskim.

 

Jest to zatem świetny prezent od Departamentu Stanu dla tych którzy czekają w kolejkach wizowych od tylu lat, a być może także zwiastun przyszłości, kiedy to kolejki wizowe będą tylko przykrym wspomnieniem.

 

Więcej na ten i inne tematy na twitterze @PJBlochEsq.

 
powrót
Komentarze
Dodaj komentarz »
elise
Przegladalam najswiezsze informacje i znalazlam ten artykul: http://m.washingtontimes.com/news/2013/aug/23/new-obama-policy-warns-agents-not-detain-illegal-i/?page=all Czy to oznacza ze rodzice dzieci obywateli usa sa w miare bezpieczni? Mozna bronic sie w jakis sposob przed deportacja w razie najscia ICE??
Autor
Nic nie ma w tym nowego. Rodzice obywateli USA nie są priorytetem ICE od ponad roku.
Tom
Obawiam sie ze przez Sprawe Syrii reforma znowu zostanie zepchnięta na boczny tor ;)
Autor
Zostało nam właściwie 40 dni do końca kalendarza legislacyjnego. Jakiekolwiek rozproszenie uwagi w tym okresie nie jest pomocne, ale akurat Syria nie powinna zająć aż tyle czasu. Są gorsze rzeczy, jak na przykład, kolejny, sztucznie stworzony kliff fiskalny.
Adam
Coraz czesciej czyta sie ,ze reforma jest zagrozona, ze sprawa budzetu moze ja odroczyc do 2014 roku lub moze jej nie byc wcale, czy pan tez tak uwaza?
Autor
Nie. Nadal uważam, że szanse na reformę imigracyjną w tym roku są bardzo duże. Im więcej jest innych punktów zapalnych pomiędzy GOP a Demokratami, tym większa jest chęć na porozumienie przynajmniej w jednej ważnej kwestii politycznej w tym roku.
seba
moglby pan strescic w jezyku polskim o co chodzi w tym artykule ktory pan umiescil na twiterze( ciekawy artykul o tym jak obama moze wprowadzic amnestie na wlasna reke)
Autor
Przykro mi, ale nie mam no to czasu. Artykuły, które polecam poprzez twitter to tylko deser dla koneserów.
Anka
Panie Adwokacie , czy w proponowanym projekcie z Izby jest mozliwe , ze osoby ktore w tym roku wylosowaly wize a sa nielegalnie od ponad 10 lat beda mogli z niej skorzystac ?..... bo wg projektu senackiego kara za nielegalny pobyt zostala by zniesiona ... tak ?
Autor
Senacka wersja ustawy nie znosi karencji za nielegalny pobyt w USA, tylko raczej ułatwia jej przebaczenie, poprzez dopisanie dzieci do rodziców i małżonków, jako tych których trudności życiowe mogą być podstawą do przebaczenia. Nic na ten temat nie wiadomo wśród tych szczegółów projektu ustawy w Izbie, które znam.
Rys
Panie Mecenasie natknołem sie na ciekawy artykul dotyczący reformy: http://www.usatoday.com/story/news/nation/2013/07/31/immigration-reform-backers-see-hopeful-signs-in-house/2607343/ Moją uwagę przykuło ostatnie zdanie "It's not going to be the Senate way, but I don't think the question is going to be the Senate way or nothing." Czy według Pana gdy dojdzie do konfrontacji projektów senackiego i izbowego bedzie poruszony temat przyspieszenia kolejek w biuletynie wizowym?. Czy raczej ten temat zostanie zepchnięty na boczny tor.Prosze Pana o komentarz.
Autor
Wygląda na to, że w miarę jak Kongres powraca powoli z urlopu, zaczyna się krystalizować forma przyszłej reformy, oparta na wielu elementach projektu senackiego, (między innymi w kwestii redukcji kolejek wizowych), ale również na czysto republikańskiej wersji w Izbie: tymczasowy status dla nielegalnych imigrantów, który pozwoli im starać się o stały pobyt na podstawie obecnych ścieżek do legalizacji, tradycyjnych sponsorowań pracowniczych i rodzinnych, bez "specjalnej" drogi w kierunku amerykańskiego obywatelstwa.
Przemek CT
Co Pan mysli o pokrzykiwaniu senatora Gutiereza?Wszyscy na wakacjach a on zapewnial w ubieglym ttygodniu ze ma juz odpowiednia liczbe glosow. Potrzebna do przeglosowania reformy? A od poniedzalku mowi o potrzebie kolejnych rozmow z republikanami. To jak z tym jest? Tonacy brzytwy sie lapie?
Autor
Kongresman Gutierrez jest dobrym politykiem, ale trochę napalonym. Lubi trochę przesadzać i blefować. Niemniej, reforma imigracyjna ma się całkiem dobrze.
Anka
Co nowego Panie Adwokacie w sprawie reformy?
Autor
Nic specjalnego. Wszyscy byliśmy na urlopach. Kongres wraca ze swojego 9. września.
Kasik
Cozy uwaza Pan, ze Obama jest w stanie wydać dekret o legalizacji tych 11 milionów nielegalnych nawet jeśli Kongres zagłosuje przeciw ustawie?:>
Autor
Według prawa, tak. Nawet postraszenie Republikanów taką opcją, (jak to od pewnego czasu robi sen. Rubio), byłoby pomocne, ale z tym Prezydentem, bardzo wątpię.
Jarek
Czy jest ustalony konkretny dzien powrotu z wakacji i rozpoczecie prac nad reforma?
Autor
Kongress wraca z wakacji 9 września, ale nie ma żadnego ustalonego terminu podjęcia pracy nad reformą imigracyjną.
Lidia,Zuzanna
Wszyscy Pana znaja Panie Mecenasie,caly swiat Pana zna. Ciesze sie ze same dobre wiesci o reformie,kazdy cos tam dobrego skorzysta z tej reformy:)
Autor
Hmm. Jak to dobrze, że ze wszystkich swoich zalet najbardziej cenię sobie swoją skromność.
ssss
cos panie mecenasie republikanie zaczynaja mieknac w sprawie reformy czyli raczej zmierza to w dobrym kierunku wszystko
Autor
Tak, coraz więcej jest sygnałów, że reforma raczej przejdzie w tym roku. Kilka dni temu, na twitterze@pjblochesquire, zwiększyłem szanse na sukces z 65% na 70%. Niby mało, ale ci którzy mnie znają, wiedzą co to oznacza.
Tomek
"@PJBlochEsq: Sędzia federalny odrzucił pozew przeciwko "Deferred Action" Obamy @ http://t.co/sCEZlRb1oj" To dobrze czy zle ?
Autor
Bardzo dobrze.
Lidia,Zuzanna
Oj,Nic mi Pan nie odpisal?
Autor
Uznałem Pani pytanie za retoryczne.
Lidia,Zuzanna
Panie Mecenasie,czytam to wszystko i nasuwaja mi sie dwa pomysly : 1. Dac amnestie bez zadnej reformy 2.Wpuscic od zaraz wszystkich ktorzy zlozyli petycje. Prosze zobaczyc panie Mecenasie ile kasy zaoszczedzimy ,mam na mysli pieniadze ktore pozera ta reforma. Nieprawdaz?
Kasik
Powinnismy się martwić tymi artykułami o śmierci reformy w tym roku?
Autor
Nie.
kkk
czyli priorytetem staje sie budzet a nie reforma imigracyjna ktora jak widac odchodzi w sina dal.
Autor
Wrzesień to nie sina dal, ale doceniam taką poetycką przenośnię.
Zbyszek_NY
Jakies nowosci co do ustawy w Izbie Panie Mecenasie ??
Autor
Wakacje, drogi panie. Proszę wziąść przykład z Kongresu i trochę sobie odpocząć od polityki.
trek
czyli stoimy w miejscu zreszta jak bylo to do przewidzenia.i narazie nic konkretnego sie nie zanosi na jakis progres w sprawie ustawy co tez bylo do przewidzenia.65% panie mecenasie nieustannie maleje.pozdrawiam
Autor
Nie, nie. Moje 65% nieustannie wzrasta. Jest już aż 65 %.
Lina
Panie Mecenasie, czy istnieje jakis termin, do ktorego izbowa wersja ustawy powinna zostac przygotawana, a nastepnie termin glosowania nad ta wersja? Czy jest to raczej rozmyte w czasie.. Pozdrawiam
Autor
Nie ma sztywnych terminów.
ula
Panie Mecenasie czyli teraz przerwa do wrzesnia w pracach nad reforma?
Autor
Tak jest.
Jarek
Jak Pan sadzi czy pozwola na opuszanie kraju I powrot w pierwszym piecioleciu czy raczej w drugim ?
Autor
Myślę, że jeśli już, to w pierwszym.
kate60051
Ja juz stracilam nadzieje, ze bedzie nowa ustawa imigracyjna.
Autor
Proszę nie tracić nadziei. Nic się nie zdarzyło w ostatnich dniach co by fundamentalnie zmieniło układ sił za i przeciw.
Anka
Prosimy Panie Mecenasue choc troszke napisac na temat tego projeku,zebysmy mogli do wrzesnia az oficjalnie zistanie przedstawiony spac spokojnie ;)
Autor
Proszę spać spokojnie. Ja czuwam.
iza
A kiedy bedziemy wiedziec cos wiecej? Date i projekt nad ktorym izba zaglosuje?
Autor
Nie będziemy nic więcej wiedzieć do września, bo nawet autorzy nic nie wiedzą.
iza
Czy ten projekt jest zblizony do wersji senackiej? I czy daje mozliwosc uzskania obywatelstwa przez nielegalnch? Pozdrawiam
Autor
Nie widzę sensu pisania o czymś co jest tak efemeryczne jak ta projektowana ustawa.
Anka
Panie Mecenasie wczorajsze gazety pisaly ze jest juz projekt dwupartyjny i mozliwy kompromis czy moglby Pan cos o tym napisac?
Autor
To ciekawe. Które gazety? Ja słyszałem, że ogłoszenie projektu ustawy obupartyjnej zostało przełożone na wrzesień. Tekst jest praktycznie gotowy, (brakuje paragrafów o zaległych podatkach i granicach), ale pozostało za mało czasu przed sierpniowym urlopem, aby odpowiednio ustawę zaprezentować.
Kasik
Panie Mecenasie jakieś przecieki na temat projektu reformy republikanów?
Autor
Tak, oczywiście. Teksty pojedynczych ustaw republikańskich przetrawiających się przez Komisje ds. Sprawiedliwości i Homeland Security są znane. Nie widzę jednak sensu rozpatrywać ich z osobna, bo raz, nie chcę denerwować siebie i swoich Czytelników, a dwa, są one idiotyczne. Poza tym, każdego dnia spodziewamy się projektu obu-partyjnego z Izby, który może wymienić te herbaciane monstra w drodze do Konferencji z Senatem.
Kasii
Dziekuje za odpowiedz.. Mam jeszcze jedno pytanie jak na petycji w kategorii rodzinnej F2A jest MSC to jest dobrze ?? Nie powinno być CSC albo VSC??
Autor
Powinno być właśnie MSC.
Rys
Panie Mecenasie jak Pan to wszystko dalej widzi?. 10 lipca po spotkaniu GOP Boehner zapowiedział żę będzie podchodził do tematu reformy ,,step by step" co może zaszkodzić reformie. Co więcej Izba przychyla się do pomysłu przegłosowania kilku mniejszych aktów niż jednego całosciowego. Prosze o Pana opinie na ten temat.
Autor
Sytuacja nie zmieniła się fundamentalnie od pierwszego dnia pracy nad ustawą imigracyjną. Wiadomo było, że niespełna rozumu Republikanie w Izbie będą główną barierą, którą albo uda się usunąć, albo nie. Wersja ustawy w Izbie skrzywi ją na prawo, co w praktyce oznaczać będzie opóźnienie uzyskania statusu tymczasowego przez nielegalnych, a potem uniemożliwienie uzyskania obywatelstwa amerykańskiego przez stałych rezydentów z tego programu. Słyszę, że Demokraci, aby tylko cokolwiek wyszło z Izby do Konferencji z Senatem, gotowi są na taki projekt, mając nadzieję, że przyszłe wybory i ponowne przejęcie przez nich władzy w Izbie, spowoduje możliwość korekty ustawy imigracyjnej w przyszłości.
Kasii
Co znaczy Panie mecenasie na petycji I-130 MSC??
Autor
"MSC" to skrót od "Missouri Service Center", dawnej nazwy obecnego "National Benefits Center".
;
Czy USCIS i NVC w rozpatrywaniu wnioskow bedzie sie kierowalo jakas kolejnoscia np. wedlug prioryty date. Czy pierwsze beda "zalatwione" wnioski obywateli ktorych kolejki nie obejmowaly. Czy ta zmiana juz jest pewna czy musi sie jakos uprawomocnic?I ostatnie pytanie: czymysli Pan ze dlugo potrwa ta "biezaca data"?
Autor
Działania w USCIS oparte są na dacie wpłynięcia petycji I-130, a petycje te rozdzielane są w zależności od kategorii, a potem środków i personelu przeznaczonych przez dyrektora danego Centrum Regionalnego na te partykularne kategorie. NVC działa na zasadzie daty przekazania petycji z USCIS, "priority date", a potem szybkości i jakości odzewu od petentów. DOS twierdzi, że bieżąca data w drugiej preferencji powinna potrwać przez kolejnych ("several") kilka miesięcy.
Paula
Panie Mecenasie czy zrównanie w parytecie stałych rezydentów z obywatelami wchodzi w zycie czy dopiero jak reforma została by przyjeta?? I o jaki okres wydłuzy się okres zatwierdzania petycji przez USCIS a potem w NVC??
Autor
Parytet to na razie tylko propozycja, zawarta w przegłosowanej przez Senat S. 744. Natomiast regułą biurokracji jest, że zwiększenie nakładu pracy dla urzędników przenosi się na wydłużenie okresu rozpatrywania podań. O konkretnych terminach próżnoby teraz pisać.
Marzena
Panie Mecenasie, czy zrównanie w parytecie stałych rezydentów z obywatelami wydłuzy teraz okres zatwierdzania petycji przez USCIS a potem w NVC (naszą I-130 złożylismy w kwietniu)?
Autor
Znając USCIS jak znam, pewnie tak.
ada
Panie Mecenasie a kim jest Napolitano bo nie w temacie jestem.dziekuje za odpowiedz
Autor
Janet Napolitano była sekretarzem federalnego Departamentu Homeland Security, odpowiedzialnego m.in. za egzekwowanie prawa imigracyjnego na terytorium USA. Wcześniej była gubernatorem Arizony, znana z wykucia bon motu, parafrazując, "Jeśli zbudujemy dzisięciometrowy płot, Meksykanie przyniosą jedenastometrową drabinę."
Dariusz
Panie Mecenasie. Co moze byc powodem rezygnacji Napolitano?
Autor
Trudna a niewdzięczna praca. I więcej na horyzoncie.
Jarek
http://www.politico.com/story/2013/07/immigration-reform-isnt-dead-94028.html?hp=l6 Bedzie dobrze
Jarek
Ostra jazda, prawdziwy rollercoaster za darmo. Trzyma w napieciu jak bardzo dobry film akcji. Tylko zeby negatywny bohater nie przesadzil.
Autor
Dawno temu ostrzegałem, że trzeba zapiąć pasy...
Anita 27
Panie Mecenasie, czy jest szansa, że skrócą się także kolejki w preferencji 2B? Oczywiście, o ile ustawa przejdzie... Pozdrawiam.
Autor
Tak to przewiduje S.744.
dddd
czyli po wczorajszym spotkaniu za zamknietymi dzwiami pana 65% ktore pan dawal nieublaganie maleja.czy prezydent moze wprowadzic amnestie nie zwarzajac na republikanow i sam podjac konkretne kroki odnosnie reformy??
Autor
Ja nadal daję 65% szansy. Nic złego się wczoraj nie stało, a nawet wprost przeciwnie. Przywódcy GOP stanęli murem za reformą imigracyjną, co przekonuje mnie, że choć mocno skrzywiona na prawo, to jednak ustawa imigracyjna będzie przegłosowana w Izbie jeszcze przed jesienią.
Dariusz
Panie Mecenasie. Czy po wczorajszym spotkaniu Republikanow i wyrazna gra polityczna i gra na odsuniecie w czasie prawdziwej debaty i consensusu administracja rzadowa i Prezydent moze brac po uwage tzw plan B czyli natychmiastowa rejestracje i ochrone a potem czekac na kolejne kroki Izby??
Autor
To byłby świetny pomysł z tym "TPS4All", nawet jako mechanizm nacisku na Republikanów, ale obecna Administracja nie ma ku temu odpowiedniego kręgosłupa.
Dominikaaaa
Witam Mecenasie! Dla jednych swietna wiadomosc, dla drugich not so much. No movement in employment based za wyjatkiem Hindusow w 2 preferencji, ktorych przesuneli o... bagatela 4 lata! Przeciez ten potop aplikacji zaleje USCIS i zablokuje wizy na dluuugo!!! Czy myle sie? Mam nadzieje ze sie myle :-( Niemniej pozdrawiam serdecznie.
Autor
Tak to właśnie jest w życiu, że radość jednych jest smutkiem drugich. A co do Hindusów, to też znak przyszłości.
Nick
Panie Mecenasie. Mamy zlozony I-130 w pazdz 2012. Dostalismy prioryty date 28 pazdz 2012. Jak dlugo bedziemy musieli czekac na jakies dalsze kroki i jakie one beda. dodam ze czekamy w Polsce.
Autor
Nie mam pojęcia jak długo zajmie NVC aby zawiadomić wszystkich zainteresowanych o dalszych krokach. Mam nadzieję, że zanim wizy się cofną...
ola
A czy jest taka możliwość ze to się cofnie wszystko i juz nie będzie na bieżąco ??
Autor
Oczywiście.
ala
Panie mecenasie so się stało ze ta kategoria jest bieżąca?? Kto miał na to wpływ??
Autor
Charles Oppenheim z Departamentu Stanu, który układa Biuletyn Wizowy na podstawie swojej czarodziejskiej kuli.
Ania B
Czyli trzeba poczekac teraz na odzew ze strony NVC tak? Maż na 29 lipca ma wykupiony bilet do Polski (ppwrot w styczniu)wiec chyba w tej sytuacji lepiej by bylo zeby zostal jednak w Stanach zanim sie cos wiecej nie wyjasni czy rownie dobrze moze czekac z nami w Polsce? Nie chcialabym zeby cos przeszlo nam "kolo nosa".
Autor
Nie chcę się wypowiadać w tej kwestii. National Visa Center nie jest obliczalne.
Zuzanna
Och jak szybko dostalam odpowiedz,dziekuje Panie Mecenasie a czy do konca lipca bedzie cos wiadomo?Czy w tych pojedynczych ustawach kryje sie nasza sprawa?Dziekuje jeszcze raz
Autor
Sprawa reformy imigracyjnej kryje się w wypracowaniu kompromisu pomiędzy Senatem a Izbą Reprezentantów co do szczegółów ustawy. A to pewnie będzie wiadome jesienią.
Zuzanna
Panie Mecenasie a czy dorosle /28 lat/dzieci obywateli USA bedac tu na wakacjach na wizie turystycznej moga skladac o "Adjustment" okazujac kopie przyjecia I-130 i legalnie oczekiwac tutaj na GC??Czy musza wracac po wakacjach do polski i tam czekac w kolejce?Jak dlugo??juz cos wiadomo o przyspieszeniu i kiedy? Panie Mecenasie ,glebokie poklony i podziekowania za te stronke i poswiecenie dla nas.Pozdrawiam serdecznie
Autor
Niestety, nie. Pozdrawiam.
Beta
Czy jest możliwość sponsorowania siostry która przybyła droga nielegalna do stanów ? Jak długo to może trwać ?
Autor
Bardzo proszę kierować tego rodzaju pytania, nie mające nic wspólnego z tematem aktualnego wpisu, na forum "Kto pyta, nie błądzi".
marek
panie mecenasie ,moja matka jest obywatelka,zlozyla na mnie petycje o sponsorowanie miesiac temu,a ja jestem w stanach wraz zrodzina juz 7 lat,czego moge sie teraz spodziewac?czy jesli ustawa nie przejdzie ,mozliwe jest ze nas deportuja?
Autor
Ktoś kto przebywa w USA nielegalnie zawsze musi się liczyć z deportacją.
Dariusz
Czyli jak mamy rozumiec ta strategie? Jakie beda kroki? Przetrzymuja do kolejnego krytycznego punktu? Jakiego?
Autor
Z tego co rozumiem, do końca lipca mają być przegłosowane wszystkie pojedyncze ustawy dotyczące imigracji, które powoli filtrują się przez Komisje ds. Sprawiedliwości i Homeland Security, tak aby Izba mogła po wakacjach przystąpić do Konferencji z Senatem z własną alternatywą reformy imigracyjnej. Nie będzie to miła i przyjazna alternatywa.
Dariusz
A czy dzisiaj bedziemy mieli jaks informacje co uradzili na. tym spotkaniu zza. zamknietami. drzwiami?? Czego mozemy sie spodziewac??
Autor
Z kilku źródeł słyszę, że przywódcy GOP bardzo agresywnie przedstawiali konieczność przegłosowania własnej ustawy imigracyjnej. Szeregowi kongresmeni, natomiast, twierdzili, że nie ma żadnej potrzeby przysparzać Demokratom nowych wyborców. Czyli niby nic nowego, ale jednak mogło być gorzej.
Ania B
Panie Mecenasie czy to dotyczy tylko wspolmalzonkow i nieletnich dzieci przebywajacych w USA czy i tych ktorzy czekaja w Polsce?
Autor
Zmiana ta dotyczy wszyskich sponsorowanych w kategorii F2A, ale ci którzy przebywają legalnie w Stanach odczują to szybciej, bo już 1 sierpnia. Inni będą musieli czekać na reakcję NVC aby spotkać się z konsulem, albo, jeśli przebywają nielegalnie w USA, będą musieli zaczekać na zmianę prawa imigracyjnego, nawet jeśli ich wiza imigracyjna będzie natychmiastowo dostępna.
Koko
Kiedy mozemy sie spodziewac nowosci na temat legalizacji imigrantow czy byl ten temat takze poruszany dzisiaj?
Autor
Konfeencja GOP w tej sprawie zaplanowana jest na dzisiaj o 3PM EST.
lola
czyli jeśli w tym roku NVC zatwierdzi petycje to reszta pójdzie szybko ??
Autor
NVC nie zatwierdza petycji, pracuje tylko nad nią po tym jak USCIS oficjalnie ją tam przekaże. Na etapie NVC, sprawa może potrwać od trzech miesięcy do ponad roku, w zależości od talentu osoby korespondującej z NVC w nawigacji amerykańskiej biurokrakcji.
Arek
Panie mecenasie, otoz wczoraj rowniez bylem tym zszokowany jeszcze takiego skoku o 640 dni nie zanotowalem w swoich statystych. Swietny prezenet dla co niektorych. Panie mecenasie mam pytanie troszke z innej beczki. Czy sa jakies poglosy na temat Deffered Action dla mlodych bo wszyscy wiemy ze ta ustawa z 2012 roku daje legalny status tylko na 2 lata, czy aktualna ustawa ktora teraz jest w Izbie Reprezentantow mowi cos na ten temat z gory dziekuje za odpowiedz...pozdrawiam
Autor
S. 744 ma uregulować status osobom posiadającym "deferred action", przyznając im stały pobyt w trybie przyśpieszonym. A jak będzie w rzeczywistości zobaczymy wkrótce.
Agnieszka
Swietna wiadomosc panie Mecenasie. Czy jest szansa ze teraz inna kolejka wizowa Grupy B bedzie poruszala sie troszke szybciej niz do tej pory?
Autor
Nic mi o tym nie wiadomo.
milosz
super wiadomosc , niestety 4 preferencja ani drgnie..(:
Tomasz
Panie Mecenasie czy to oznacza, ze nielegalni w trakcie sponsorowania przez małżonka zostają definitywnie pominieci, czy może jest szansa na ich uwzględnienie w dalszych glosowaniach? Dziekuje
Autor
Nielegalni beneficjenci F2A muszą zaczekać na ewentualną zmianę prawa lub naturalizację sponsora.
lola
Witam a jesli sie nie ma jeszcze Noa2 to wkrótce przyjdzie?? Petycja I-130 była składana w kwietniu czy jest możliwosc ze wyjade jeszcze w tym roku ???
Autor
W przypadkach osób czekających na wizę zagranicą, NVC nic nie może zrobić dopóki USCIS nie zatwierdzi petycji. Osoba przebywająca w USA może złożyć o "adjustment" tylko z kopią potwierdzenia przyjęcia petycji.
 
strona głównao kancelariibloglegal disclaimersponsorowania pracowniczesponsorowania rodzinnedeportacjebiuletyn wizowyoszustwa imigracyjnepomocne strony internetowepodatki i księgowośćkontakt i dojazd
Copyright © 1998-2016 Przemysław Jan Bloch PC. All rights reserved.
www.polishwebpages.com