Michał:

04.14.2015

Witam Panie Mecenasie. Otóż w tym roku kończę szkołę średnią i po egzaminie maturalnym chciał bym wyjechać do Nowego Jorku. Będzie to już mój 3 wyjazd na wizie turystycznej, lecz w tym przypadku chciał bym po 3 miesiącach pobytu starać się o zmianę statusu, wizy na studencką, mam sporo rodziny w tym Ciocie która ma dobrze prosperującą firmę i była by w stanie mnie sponsorować. Wiem, że musiał bym chodzić do szkoły co nie było by dla mnie problemem. Chciałbym zapytać czy miał bym szansę na otrzymanie zielonej karty, a jeśli tak to jak szybko? Dziękuje z góry za odpowiedź i serdecznie Pozdrawiam.

Cleo::

04.13.2015

Pozdrawiam serdecznie Ulubiony Mecenasie. Czy kwalifikuję się do Green Card IR-1 pomimo, iż po ślubie w US wróciłam do Polski na rok, potem znów powrót turystyczny do USA ,sponsoring amerykańskiego męża i w styczniu(miesiąc przed 2 rocznicą ślubu) interview. Dok. medyczna z powodu zmiany planów sprzed roku z Polski straciła ważność więc 19 marca ostatnie formalności -wysłania do USCIS aktualnych badań( I-693). Case Status Online pokazuje minione odbyte interview. Kiedy powinnam się martwić brakiem GC lub zakładając celową zwłokę spowodowaną ingerencją w postaci rodziny, której sąsiadem jest Naczelnik organu rozpatrującego wniosek o wizę, mający wobec nich „dług”- co dano mi jednoznacznie do zrozumienia za pośrednictwem męża. Niestety to realne. Jakie kroki mogę podjąć w razie przewidywanych komplikacji. Mąż umiera na raka, na sponsorowanie przez członków rodziny nie mogę liczyć. Czy stoję na przegranej pozycji jeśli nie zdążę, czy mogę się w jakiś sposób obronić? Wyrazy szacunku, z podziękowaniami za wszystkie dotychczasowe rady.

:

04.12.2015

PwANIE MECENAS .Jestem 15 lat wusa posiadam rozliczenia podatkowegdzie mam szukac emeryturyss nie chce rozmawiac.

ola:

04.08.2015

Witam Panie Mecenasie. W pazdzierniku 2014 wyslalam na zielona karte. Mam ukonczona tylko szkole zawodowa jako fryzjer i pracuje w zawodzie juz 20 lat ale nie mam sredniego wyksztalcenia . Nie doczytalam dokladnie przy zgoszeniu sie na zielona karte ze nie wszystkie zawody sa brane pod uwage jako doswiadczenie zawodowe w ciagu ostatnich 5-ciu lat. Czy jezeli zostane wylosowana to mam szanse dostac zielona karte? Pozdrawiam

Greg:

04.07.2015

Witam serdecznie, Babcia mojej żony gdzieś w Konsulacie podawała moją żonę w papierach - nie wiem dokładnie o co chodziło, żona sama nie wie - ale było to dawno. Czy żyjąca w Polsce Babcia - obywatelka USA może w jakiś sposób sponsorować żonę/rodziną naszą w przypadku chęci uzyskania Zielonej karty? Nie wiem czemu miało służyć wpisanie żony do jakichkolwiek papierów przez Babcię - nie wiemy o co chodziło , będziemy się dowiadywać ale czy istnieją jakieś podobne sytuacje gdzie łatwiej można takie pozwolenia na pobyt uzyskać poprzez jakąkolwiek taką notkę czy jak to nazwać ?? Dziękuję za odpowiedź

Cleo:

04.07.2015

Dzień dobry, moja babcia jest obywatelką USA, po przeczytanych wpisach już wiem, że sponsorować mnie nie może jednak tata a jej syn nie żyje, mama wyjechała na wizie turystycznej i nie wróciła. Mam 30 lat i jestem mężatką, czy w kwestii wyjazdu jestem w stanie wykorzystać fakt, iż babcia posiada obywatelstwo, wiem że po śmierci taty wskazywała mnie w dokumentacji w konsulacie ale czy ma to jakiekolwiek znaczenie ? Dziękuję i pozdrawiam.

:

04.07.2015

Dziendobry! Moja corka zlozyla aplikacje w polowie grodnia ubieglego roku na przedluzenie pobytu na podstawie decretu Obamy Deferred of Action. W styczniu tego roku dostala wezwanie na odciski palcow na ktore sie zglosila.Od tego czasu do dzisiaj nie dostala zadnych dokumentow z immigration . Wszystkie dokumenty koncza sie jej 14 kwietnia. Co robic? Czy powinnismy dzwonic do imigration?

5Olatka:

04.07.2015

Witam, Panie mecenasie czy jest możliwość odwołania się od decyzji urzędnika imigracyjnego ,który według Pana błednie przyznał GC na 2lata ,ponieważ gdy wjeżdżałam do USA minęło już 2 lata od zawarcia zw.małżeńskiego. Pozdrawiam i bardzo dziękuję za Pana odpowiedź.

Zosia:

04.06.2015

Czy posiadajac zielona karte, ktorej termin waznosci wygasl moge skladac dokumenty na obywatelstwo? Jak dlugo Zielona Karta moze byc niewazana?

Beata:

04.06.2015

Do Stanow wjechalam na wizie turystycznej i mieszkam tu juz od 10 lat. Czy moge starac sie o karte stalego rezydenta na podstawie tzw zasiedzenia? Jakie sa warunki?

 
« | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | »
homepageabout usbloglegal disclaimeremployment sponsorshipfamily sponsorshipdeportationsvisa bulletinimmigration fraudhelpful websitestaxation and accountingcontact & directions
Copyright © 1998-2015 Przemysław Jan Bloch PC. All rights reserved.
www.polishwebpages.com