kamil:

06.29.2014

Witam panie mecenasie, z gory dziekuje za dotychczas udzielone odpowiedzi moje pytanie brzmi ja jestem stalym rezydentem usa moja zona jest w polsce i ma 10 letnia wize turystyczna, mi zostalo 4 lata aby starac sie o obywatelstwo planujemy aby zona przyjechala do mnie do usa i nastepnie zostala tu w usa nielegalnie a nastepnie poczekala w usa az ja zdobede obywatelstwo amerykanskie i zaczne jej sponsorowanie czy jest to mozliwe czy moze sa jakies paragrafy prawa imigracyjnego ktore tego zabraniaja a moze jest lepszy sposob abysmy byli razem ?. Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.

kamil:

06.29.2014

Witam panie mecenasie mam jescze jedno pytanie jak w praktyce wyglada czas oczekiwania na green card w kategori f2a od momentu gdy dojdzie moja data visa bulletin do momentu otrzymania wizy imigracyjnej w ambasadzie. z gory dziekuje i pozdrawiam.

gienek:

06.28.2014

witam panie mecenasie mam pytanie jestem w usa prawie 20 lat 18 lat rozliczam się z podatku na zastępczy nr ss czy jest szansa o ubieganie się o emeryturę i jeszcze jedno pytanie przez 7 lat pracowałem na tzw dachach w unii czy jak jestem nielegalnie to mogę ubiegać się o zwrot środków które uniia zbierała mi na emeryture z góry dziękuję

Sylvia:

06.27.2014

Witam Panie Mecenasie. 2 lata temu dostalam wize turystyczna na 10 lat wraz z nerzeczonym wyjechalismy do Stanow w tym ze on ma zielona karte. na lotnisku skreslono mi wizye i wbito mi krotszy pobyt ze wzgledu ze klamalismy ze ja nie jestem mojego narzeczonego dziewczyna. Teraz juz moj maz bo jestesmy po slubie pojechal do Stanow bo konczyl mu sie bialy paszport i ja bym bardzo chciala do niego jechac jakie mam szanse ze jako zona na wizie turystycznej zostane tam wpuszczona ? bardzo prosze o odpowiedz i dziekuje

EMIL:

06.27.2014

Witam, Paniie Mecenasie czy moge miec problem z wjazdem do usa jesli wczesniej, za pierwszym pobytem(na wizie turystycznej) w usa zostalem ukarany mandatem( 500$ ktory oplacilem) za zaklocanie halasu i obraze funkcjonariusza(kierowce autobusu) co zostalo wyolbrzymione przez wymiar sprawiedliwosci ....(dopiero po czasie zostala moja dziewczyna wezwana do sadu gdyz na jej dane tu przylecialem, a ze policja nie mogla sie skontaktowac z nami w celu zeznan sprawa poszla od razu do sadu...)

EDyta :

06.25.2014

Witam Panie Mecenasie , w lutym tego roku zawarłam związek małżeński z obywatelem Usa. Mąż po powrocie z Polski złożył petycję I 130 która została zatwierdzona 24 lutego w USCIS czyli minęło już 4 miesiące, na stronie Uscis podany jest czas oczekiwania na rozpatrzenie tej petycji do 5 miesięcy.Czy czas tego oczekiwania może być dłuższy ? Ile oczekuje się w NVC na przesłanie papierów do ambasady w Polsce a później na rozmowę z konsulem ? Jakie jest prawdopodobieństwo że jeszcze w tym roku wyjadę do męża ?? Pozdrawiam

marysia:

06.25.2014

Panie Mecenasie, razem z mężem przebywamy w Stanach od prawie dwóch lat, legalnie. Mąż ma wizę L-1A, ja L-1B, oboje pracujemy. W tym roku firma zaoferowała możliwość sponsorowania zielonej karty. Moje pytanie brzmi - która z możliwości jest lepsza(szybsza) dla mnie: 1. firma składa osobny wniosek dla mojego męża i osobny wniosek dla mnie 2. firma składa wniosek dla mojego męża, a ja jako żona jestem sponsorowana przez mojego męża nieco później Jaki jest mniej więcej czas oczekiwania w obu przypadkach. Mój mąż z wizą L1A ma (prawdopodobnie) duże szanse na otrzymanie zielonej karty w ciągu roku od złożenia wniosku, ja już chyba takiej szybkiej opcji nie mam z wizą L1B? 3. czy mając wizę imigracyjną można mieć drugą wizę, np L1? Czy w momencie kiedy mój mąż dostanie zieloną kartę jego wiza L1 traci ważność a tym samym (gdybym w między czasie zmieniła status na L2) traci ważność wiza L2? 4. Czy mogę zmienić wizę z L1 na L2 będąc ciągle w Stanach, czy wymaga to wyjazdu do Polski?

magda:

06.25.2014

Witam Panie Mecenasie. Czy mozna byc zwolnionym of egzaminow na obywatelstwo amerykanskie jesli sir ma chorobe psychiczna typu schizofrenia przy ktorej jest utrata koncentracji I problem z zapamietywaniem??

magda:

06.24.2014

Czy mozna byc zwolnionym of egzaminow na obywatelstwo amerykanskie jesli sir ma chorobe psychiczna typu schizofrenia przy ktorej jest utrata koncentracji I problem z zapamietywaniem??

magda:

06.24.2014

Czy mozna byc zwolnionym of egzaminow na obywatelstwo amerykanskie jesli sir ma chorobe psychiczna typu schizofrenia przy ktorej jest utrata koncentracji I problem z zapamietywaniem??

 
« | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | »
homepageabout usbloglegal disclaimeremployment sponsorshipfamily sponsorshipdeportationsvisa bulletinimmigration fraudhelpful websitestaxation and accountingcontact & directions
Copyright © 1998-2012 Przemysław Jan Bloch PC. All rights reserved.
www.polishwebpages.com